Arşiv Ağustos, 2010

Nicdur Kullanırken Kilo Almayın !

Soru: Son zamanlarda sigarayı bıraktım ve bu süreçte yaklaşık 5 kilo aldım.Şu ana kadar kilom beni pek rahatsız etmedi. Mart ayının sonunda Meksika’ya tatile gideceğim mayomun içinde kilolu ve vücudumun sarkık görünmesini istemiyorum hatta mümkünse bikini giymek istiyorum. Bu tatilimde vücudumun güzel görünmesi için en kısa zamanda ne yapabilirim?

Cevap: İlk olarak, tebrikler Sas. İlk içgüdüm, yaklaşık 5 kiloyu önemsemen gerektiğini söyleyen kim? İnsanların zor olduğunu şeyleri yaparak kendinizle gurur duymalısınız ama kesinlikle uzun dönemli sağlıklı olmak önemlidir.

Egzersiz yapmıyorsanız başlama zamanı artık geldi. En basit olanı, her hafta dört veya beş kez 20 ila 30 dakika yürüyüş yapın. 45 dk’ya çıkartın. Karın bölgeniz için çömelme egzersizleri yapın, vücudunuzun üst bölgesi için şınav çekin ve vücudunuzdaki sıkılaşmayı fark edeceksiniz.

Temel bir çömelme yapmak için: Dizlerinizi bükerek sırt üstü uzanın ve ayaklarınız yerde olsun. Parmaklarınızı kenetleyerek başınızın altına koyun. Sırtınızın zemine doğru yassılaştığını hissedene kadar gövdenizi öne doğru bükün.

Tekrar zemine uzandığınızda sırtınız rahatlar ve mide kaslarınız gerilmeye başlar. Nefes alıp vermeye devam etmeyi unutmayın. Harekti yaparken nefes alın ve nefes verin.

Gövdenizi öne doğru büktüğünüzde kol dirseklerinizi arkaya doğru itin. Kendinizi çekerken kollarınızı kullanmayın, elleriniz başınızı sadece beşikte sallar gibi sallasın ve boyun kaslarınıza zarar vermemeye çalışın. Sayıyı 25 ila 30’a çıkartın ve bir kerede biraz daha fazla yapmaya çalışın.

Şınav çekmek için: egzersiz matının, halılı zeminin veya iki kişilik havlu serdiğiniz çıplak zemin üzerine yüzü koyun uzanın. Ellerinizi aynı hizada yere sıkıca bastırın ve omuzlarınız ise zemine değmeyecek pozisyonda olsun.

Ayaklarınızın zemine temas etmemesi için dizlerinizi bükün. Kol dirsekleriniz dümdüz olana kadar zeminde vücudunuzu itin. Kollarınızı bükün ve zeminde kendinizi hafifçe arkaya doğru itin. Sırtınızın dümdüz olmasını ve sırtınızın bükülmemesi gerektiğini unutmayın. Her gün 20 ila 30 kez yapın ve sayıyı artırmaya çalışın.

Sigarayı Bırakmak İçin Şifalı Bitkiler

Meyan Kökü; Sigarayı meyan kökünün yardımıyla bırakan insanlara ait çok sayıda olumlu hikaye duyulmuştur. Meyan kökü nasıl bir yardımda bulunuyor? Meyan kökünün görünümü eski sarma sigaralara benzer. Cebinizde bir parça meyan kökü çubuğu taşıyıp, sigara yerine ağzınıza onu koyabilirsiniz. Bu yöntemin ağız alışkanlığını tatmin ederek yardımcı olduğuna inanıyorum. Eğer hala sigara içiyor olsaydık, bir kez olsun bu yöntemi denerdik.

İşin ilginç tarafı meyan kökünün en çok tütün mamullerinde, çiğnenebilir tütün ve pipo tütününde kullanılıyor olmasıdır.

Meyan kökü -günde üç fincan çay gibi makul miktarlarda kullanılırsa zararsızdır. Fakat uzun süreli kullanımı ya da aşırı miktarda alınması halinde baş ağrısı uyuşukluk, vücutta sodyum ve su tutulması, aşırı potasyum kaybı ve yüksek tansiyona neden olabilir.

Kızıl Yonca;

Bir kaç yıl önce 50 ton kızıl ypnca bulabileceği bir kaynak arayan bir işadamından bir telefon almıştım. Adam bitkiyi pazarlamayı planladığı tütünsüz çiğnemeyi tütünün anamaddesi olarak kullanmayı planlıyordu.

Bu telefon kızıl yoncanını kanser önleyici şöhretini nereden geldiğini önlediğim sırada almıştım. Tümörler gelişmek için kana ihtiyaç duyarlar ve gönderdikleri yanıltıcı biyokimsel sinyallerle vücuda doğruca kendi içlerine giren yeni kan damarları üretmesi emri verirler. Bu sürece anjiyogenez adı verilir.

İsveç Şurubu ve Hastalıklar

Hastalığa karşı tedbirlerin alınması ancak 5 yıl sonra mümkün olmuş ve limanlarda karantinalar kurulmuştur.
Kolera çevre sağlığıyla ilgili tedbirlerin alınmadığı, kanalizasyon, temiz içme suları ve besin maddeleri temin edilemeyen ilkel bölgelerde sık sık görülür.Türkiye’de ve özellikle İstanbul’da da zaman zaman kolera salgınları görülmüştür. İstanbul’da 1970 yılı Ekim ayında görülen son salgın 5. kolera salgınıdır.Tüm hastalıkların tek çözümü İsveç Şurubu.
İstanbul’da ilk kolera 1833 yılında, ikincisi Sultan Mahmut devrinde görülmüştür.Bu tarihte kolera meçhul bir hastalık olduğu için, halk ve yöneticiler çaresizdi.

İsveç Şurubu ile Ağrılara Son !

Doktorlar ne diyor?
Doğal Tıp Derneği Başkanı Dr. Ender Saraç, hastalarına tavsiye ettiği İsveç şurubunun doğanın insanoğluna genç ve sağlıklı kalması için bahşettiği bir şifa olduğunu söylüyor. İsveç Şurubu vücuttaki serbest radikalleri temizleyen bir antioksidan olduğunu dile getiren Saraç, uzman tavsiyesiyle kullanılacak şurubun pek çok ağrıyı giderdiğini ve hücreleri yenileyerek vücudun genç kalmasını sayladığını ifade ediyor. Marmara Üniversitesi Sağlık Eğitim Fakültesi öğretim üyesi, aile hekimi Yrd. Doç. Ayşegül Yıldırım ise İsveç şurubunu bizzat kullananlardan. Kolayca hazırlanabilen iksirin özellikle spor yaralanmaları ve burkulmalarında tedavi gücünün yüksek olduğunu söylüyor. Dr. Yıldırım, kendi ayağı burkulduğunda İsveç şurubunu kompres yaparak kullanmış. “Ayağım çok çabuk iyileşti” diye anlatıyor.

Prof. Hüsrev Hatemi, İsveç şurubunu duymamış. Ancak şurubun içeriğindeki otların geleneksel tıbbın bilinen ilaçları olduğunu söylüyor. Katibzâde Mehmet Seyfi Efendi gibi geleneksel tıbbın üst adlarının bu reçeteleri asırlar önce verdiğini ifade eden Prof. Hatemi’nin bu konuda önemli bir uyarısı var: Ölçeğin mutlaka uzmanlar tarafından hazırlanması. Bu durumda ilacın şifa getireceğini kaydeden Hatemi, “Bitkisel ilaçlardan hayır gelmez anlayışı nasıl yanlışsa, bitkisel ilaçlardan zarar gelmez anlayışı da o kadar yanlıştır” diyor.

“Genç kızlarla yarışırım”
Mucize iksirin en coşkulu kullanıcılarından biri Sezen Aksu. İzmir Kemeraltı Kestane Pazarı’ndan getirttiği İsveç şurubunu hayatından eksik etmeyen sanatçı, annesinin romatizmal ağrılarını gidermek için iksiri kullanması üzerine kendisi de denemeye karar vermiş. “Son zamanlarda geçirdiğim yoğun sağlık problemlerimde; hipoglisemi, mide kanamaları, yumurtalıklarımda çıkan kist ve dolayısıyla panik ataklarda tıbbın pek bir yararını göremedim. Sağlık problemlerimin üstüne bu iksir bana adeta yeni bir canlılık ve enerji verdi. En ilginç yanı ise yumurtalığımda kist oluşumundan dolayı geçirdiğim ameliyat sonrası doktorlar bunun erken menopoz getireceğini söylemişlerdi. İsveç şurubu buna da şifa getirdi. Östrojen seviyem o kadar yüksek ki genç kızlarla yarışacak durumdayım” diyor.

Sezen Aksu, şimdi kendini zinde ve dinamit gibi hissediyor. “Kimyasal içerikli ilaçların yerine artık doğanın getirdiği şifalara yönelmenin ne denli yaralı olduğunu bilincine varmalı insanımız” diye konuşuyor Sezen Aksu ve ekliyor: “Bakın bana, bu kadar yoğun bir hayat içersinde müthiş bir enerji ve yaşama sevincini nasıl sağlıyorum zannediyorsunuz?”

Sigara Bıraktırmada Kesin Çözüm

Eğer sigarayı çok içiyorsanız ve vazgeçemiyorsanız Nicdur. Kullanarak çok kısa sürede sigara bıraktırıcı Nicdur’u tercih edebilirsiniz. Günlük hayatımızın bir parçası haline gelen ve bazı insanlarda da sigara zaaf haline gelen çok zararlı maddeler taşıyan kansere ve daha bir çok hastalıklara sebep olan sigara alışkanlığından vazgeçmiyorsanız. Tamamen içeriği bitkisel olan Nicdur.Sigara bıraktırıcı sizi sigaradan tiksindirerek hayatınıza yeniden renk katacağınıza inanıyoruz. Bir alışkanlık ve boşluk olarak insanların bir tamamlayıcı unsur olarak gördüğü sigara çok insan da derin yaralar açmış ağrılı ve sancılı ölümlere sebep oluşturur.Toplumu bilinçlendirmek ve sigaradan  insanları vazgeçirmek için çeşitli sivil toplum örgütleri  ve devlet bu konuya el atmış sigara tüketimini bir nebzede olsa satışı azalmıştır. Bu konuda başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan  başta olmak üzere bir çok devlet adamı sigarayı bıraktırmada insanlardan taahhütler almıştır.

Sigaranın insan vücuduna vermiş olduğu zararlar küçümsenecek kadar olmadığını tıp bilimi bu konuda halkı bilgilendirmek için yoğun çaba sarf etmektedir.

Akciğer kanseri, reflü hastalığının tetiklemesi, karın şişliği, erken yaşlanması, metabolizmanın yavaşlaması gibi bir çok hastalığa sebep olmaktadır.

Nicdur sigara bıraktırıcı kullanın hayata yeniden başlayın.

Sigara bıraktırma sipariş hattı .

Sigarasız bir hayat düşünemem diyenlere yeni bir hayat nicdur sigara bıraktırıcı.

Kalbi Koruyan Meyve “Üzüm Çekirdeği”

Özellikleri; Siyah üzümün yohumlarından elde edilir. Üzümün sadece çekirdeğinden değil, kabukları ve saplarından da elde edilen yararlı ekstreler bulunmaktadır.

Önerilen hastalıklar; Çok güçlü bir antioksidandır. Kalbi ve damarları koruyucu özelliği vardır. Kan dolaşımıyla ilgili rahatsızlıklar baş ağrısı, cilt sorunları ve retina hasarlarına karşı kullanılmaktadır. Kanserden korunmak için de kullanılabilir.

Yan Etkileri; Bilinen ciddi bir yan etkisi ya da herhangi bir ilaçla etkileşimi yoktur.

İsveç Şurubu ve Kanser

Kanser; anormal vücut hücrelerinin başıboş ve kontrolsüz bir şekilde üremeleri ile meydana gelen bir çeşit hastalıktır. Başka bir ifadeyle; vücutta meydana gelen kötü (habis) tümör­lere kanser denir.Kansere daha iyi gelen İsveç Şurubu ile hayata yeniden başlamaya hazır mısınız ?

Kanser hücreleri; ya etraflarındaki dokuları istila ederek ya da ak veya kırmızı kan damarları ile vücutun diğer tarafla­rına yayılır. Buna, Metastaz (yavrulama) denir.

Sebebi: Kanserin esas sebebi bilinmemekle beraber; hava kirliliği, sigara ve alkolün kansere zemin hazırlayıcı oldukları ileri sürülmektedir.

Kanserden korkmayımz, geç kalmaktan korkunuz! Bu ne­denle, aşağıdaki belirtilerden biri görüldüğü zaman, mutlaka bir doktora başvurmak gerekir.

•Kanser’in 7 habercisi:

•Makat veya rahimden gelen anormal kanama yahut akıntılar.

•Göğüslerde veya vücudun herhangi bir yerinde görülen ve ele gelen şişlik yahut sertlikler.

•İyileşmeyen yaralar.

•Büyük veya küçük abdest yapmakta görülen değişik­likler.

•Ses kısıklığı veya belirli bir sebebi olmayan öksürük. •Yutma güçlüğü ve hazım bozukluğu. •Ben ve siğillerde görülen değişmeler. Bu işaretlerden herhangi biri, 2 haftadan fazla devam eder­se; mutlaka bir doktora başvurmak gerekir.

•Beyin ve omurilikte: %1 •Ciltte: %10

 

•Tenasül yollarında: Erkeklerde, %10; kadınlarda, % 6

•Memelerde: %14

•Sindirim sisteminde: % 25

•Solunum yollarında: Erkeklerde, %2; kadınlarda, %3.

•Karaciğer ve safra kesesinde: %3

•Diğer organlarda: %8

Bu bilgilerin ışığı altında; akciğer, deri, dil, dudak, gırtlak, mide, incebağırsak, kalınbağırsak, mesane, meme ve prostat kanserlerinin daha fazla görüldüğü söylenebilir. •Tedavisi:

Kanser tedavisinde uygulanan “Makro-biyotik Gıda Reji-mi”nin çok etkili olduğu; bu rejimi uygulayan hastaların iyi­leştikleri ve sağlıklı kimselerin de kanser olmadıkları ileri sü­rülmektedir.

•Makro-biyotik Gıda Rejimi: Bir günlük gıdanın;

%60’ı buğday, arpa, mısır, dan, esmer pirinç veya çavdar unundan yapılmış gıdalardan seçilir.

%23-25’i hayvan gübresiyle gübrelenmiş bahçelerden top­lanmış taze ve olgun meyvelerden; patates, patlıcan, ıspanak veya domatesten seçilir.

%5-10’u tahıl veya sebze çorbalarından seçilir.

%10-15’i deniz ürünleri arasından veya soya fasulyesi, ta­ze fasulye, kırmızı pancar veya şalgamdan seçilir.

Haftada bir kere, beyaz etli balık (sinarit, kırlangıç, mer­can, levrek, kefal, lüfer, mezgit veya iskorpit) yenebilir. Ancak, her hafta pişirme şeklini değiştirmek gerekir.

Haftada 2 kere de, fazla şekeri olmayan meyveler yenebi­lir. Türk çayı içilebilir.

Yemeklerde; susam veya mısırözü yahut ayçiçeği yağı kul­lanılır. Margarin, tereyağı, sadeceyağı, zeytinyağı, kuyrukya­ğı ve içyağı kesinlikle kullanılmaz.

İsveç Şurubu-İsveç İksiri

Isveç iksiri her evin ecza dolabinda bulunmasi gereken, bagisiklik sistemini güçlendirici, serbest radikalleri temizleyici, metabolizmayi düzenleyici, hücreleri diri tutan bir gida takviyesidir.
Formülü Isveçli Dr. Samstin ölümünden sonra bulunan el yazmasindan alinmistir. 104 yasinda attan düserek kaza sonucu ölen Dr Samstin diger aile fertlerinin de çok uzun yillar saglikli bir sekilde yasadiklari tespit edilmistir.
Dr. Samstin el yazmasi reçetesinde Isveç Iksirinin nerelerde kullanilabilecegi 46 maddede özetlenmistir. Bu maddelerden bazilari asagida belirtilmistir.

1.Eğer o sık sık koklanır, koku burundan çekilirse, ense kökü onunla nemlendirilir ve onunla ıslatılmış bir bez kafanın üstüne koyulursa, ağrılar ve baş dönmeleri yok olur, bellek ve beyin güçlenir.

2. Çiçek hastalığı ve her türlü egzamalar, burundaki veya bedenin herhangi bir yerindeki kabuklar, şurupla sık sık nemlendirildiklerin de yok olurlar.

3. Diş ağrılarında, biraz suyun içine bir yemek kaşığı dolusu şurup karıştırılır ve bu sıvı bir süre ağızda tutulur veya ağrıyan diş bir pamukla ıslatılır. Ağrı diner ve çürük iyileşir.

4. Dildeki kabarcıklarda veya daha başka rahatsızlıklarda, şurupla sık sık nemlendirildiğinde, kısa sürede iyileşme görülür.

5. Eğer gırtlak hasta veya yaralı ise bu yüzden yiyecek ve içecek rahat yutulamıyorsa sabah, öğlen ve akşamları şuruptan alınır ve yavaş yavaş yutulur. Gırtlağın ateşi azalacak ve yara iyileşecektir.

6. Mide kramplarında, bir yemek kaşığı dolusu alınmalıdır.

7. Kolitlerde, üç yemek kaşığı dolusu, arka arkaya ve yavaş yavaş alınmalıdır. Kısa sürede rahatlanacaktır.

8. Bedendeki gazları böler ve karaciğeri serinletir. Tüm mide rahatsızlıklarını ve bağırsak dizensizliklerini yok eder, dışkılama zorluklarını ortadan kaldırır.

9. Eğer kötü sindiriyor ve yenenleri içinde tutamıyorsa, o mide için çok iyi bir ilaçtır.

10. Aynı biçimde, safra kesesi ağrılarına da iyi gelir. Her gün sabah ve akşam bir yemek kaşığı dolusu içilip geceleri de kompres yapıldığında, tür ağrılar kısa sürede yok olur.

11. Ödemlerde, altı hafta boyunca sabah ve akşam olmak üzere, bir yemek kaşığı dolusu şurup, beyaz şaraba karıştırılarak içilir.

12. Kulak ağrısında ve kulak uğultusunda, bir pamuk parçası şurupla nemlendirilerek kulak yoluna sokulur. Çok iyi gelir ve hatta duymayan kulakların bile duymasını sağlayabilir.

13. Bir kadın dölyatağı ağrısı çekiyorsa, ona üç; gün boyunca, sabahlan birer yemek kaşığı dolusu şurup, kırmızı şarapla karıştırılarak verilir ve yarım saat sonra bir gezinti yaptırılır. Gezintiden sonra kahvaltı edebilir, ama süt içmemelidir. Şurup, hiçbir zaman sütle karıştırılmamalıdır!

14. Gebeliğin son 15 günü içinde, sabah ve akşamlan yarım tatlı kaşığı alınınca, doğumu kolaylaştırır. Son’dan kolayca kurtulabilmek için loğusaya her iki saatte bir kahve kaşığı dolusu verilir ve bu, son ağrısız bir biçimde ayrılana kadar sürdürülür.

15. Doğumdan sonra, sütlenen memeler İltihaplanırsa, uygulanan kompreslerle çabucak iyileşir.

16. Çocukların çiçekbozuğu olmalarını önler. Onlara, yaşlarına göre suyla karıştırılarak verilmelidir. Kabarcıklar kurumaya başladığında, sık sık şurupla nemlendirilmelidir. Böylece hiçbir iz kalmaz.

17. Çocuklarda ve yetişkinlerde kurtlara ve hatta şeritlere karşı başarıyla kullanılır, ama çocuklara yaşlarına göre verilmelidir. Şurupla nemlendirilmiş bir bez göbeğin üstüne bağlanır ve hep nemli kalmasına özen gösterilir.

18. Sarılıkta, eğer günde üç kere birer yemek kaşığı dolusu bu şuruptan alınırsa, şişmiş karaciğerin üstüne kompresler yapılırsa, çok kısa sürede tüm rahatsızlıklar sona erer.

19.Basurları işletir, böbrekleri iyileştirir, başka bir kür uygulamaya gerek kalmadan, beden de birikmiş olan tüm sıvıları dışarı atar. Depresyon ve melankoliyi iyileştirir, iştah açar ve sindirimi düzene sokar.

20. Başlangıçta sık sık nemlendirilip ve özellikle yatmadan önce içilip, içten de yumuşatıldığında, iç basurların işlemesini sağlar.

21. Eğer biri bayılmışsa, eğer gerekiyorsa zorla ağzı açılarak, bir yemek kaşığı şurup verilirse, o kişi hemen kendine gelir.

22. Bu ilaç, krampların ağrıların da dindirir ve sürekli alındığında, tümüyle iyileştirir.

23. Akciğer hastalıklarında, sabah aç karnına ondan alınır ve bu kür altı hafta sürdürülür.

24. Eğer bir kadın aylık temizliğini yitirir veya onu şiddetli olarak görürse, bu şurubu üç gün boyunca almalı ve bunu yirmi kere yinelemelidir. Fazla olan azalacak, az alan normalleşecektir.

25. Bu ilaç, kadınların beyaz akıntısına da iyi gelir.

26. Sara krizi geçiren kişiye, hemen orada bu şuruptan verilmelidir. Hasta, daha sonra bu ilacı sürekli olarak kullanmalıdır, çünkü o, zayıf düşmüş sinirleri ve tüm bedeni güçlendirir ve tüm hastalıkları yok eder.

27. Kötürümlükleri iyileştirir ve baş dönmesini, mide bulantısını  geçirir.

28. Ateşli suçiçeğini ve yılancık hastalığını da iyi eder.

29. Bir kişi, ateşli veya üşüyor ve de güçsüzse, ona bir yemek kaşığı şurup verilir ve eğer o bedenini başka ilaçlarla yüklememişse, kısa sürede kendine gelecek, nabzı normal atmaya başlayacak ve ateş ne kadar yüksek olursa olsun, kısa sürede iyileşecektir.

30. Şurup, aynı zamanda kanseri, eski sivilceleri ve siğilleri, çatlak elleri iyileştirir.

31. Eğer sık sık bu şurupla nemlendirilirse, tüm yaralar hiçbir tehlike oluşmadan iyileşir. İster vurma sonucu, ister kesme sonucu olsunlar şuruba batırılmış bir bez yaranın üstüne örtülür Kısa sürede ağrılar diner, ne kangrene, ne de iltihaba yol açılmaz ve eski mermi yaraları bile iyileşir. Eğer yarada delik varsa, ille de önceden temizlenmesine gerek kalmadan, içine şurup damlatılır. Sık sık tazelenen kompreslerle yara kısa sürede iyileşir.

32.Bu şurupla 40 kere nemlendirildiğinde tüm yaralar ne kadar eski olurlarsa olsunlar yara izleri ile kesikler iyileşirler.

33.İyileşmesi olanaksız sayılan fistülleri kökünden yok eder. Eski veya yeni hiç fark etmez .

34 Eğer sık sık nemlendirilirse,tüm yanık ve yaraları, ateş, sıcak su veya yağın eseri olsun kısa sürede iyileştirirler. Yanıkta kabarcık oluşmaz, yanık ağrısı sona erer ve iltihaplı kabarcıklar bile temelinden iyileşirler.

35. Çarpma ve vurma sonucu oluşan şişlikleri ve lekeleri de iyileştirir.

36. İştahsız yiyen kişiye iştahını yeniden kazandırır.

37. Kansızlıkta, şurup bir süre sabahları alınırsa, kişinin yüzüne yeniden renk gelir. Kanı temizler, kan yaptırır ve onun dolaşımını sağlar.

38. Sabahları ve akşamları alındığında ve ağrılı yerlerde kompres uygulandığında, romatizma ağrıları diner.

39. Donmuş elleri ve ayakları, açık yaralar oluşmuş olsa bile iyileştirir. Elden geldiğince sık ama özellikle gece boyunca kompres yapılmalıdır.

40. Nasırların üstüne kompres yapılır ve ağrılı bölge sürekli olarak nemli tutulur. Nasır üç gün içinde kendiliğinden düşer veya çekilip alınabilir.

41. Zehirli ve mikroplu hayvanların ısırıklarını da iyileştirir. Bu durumlarda şurup hem içilmeli hem de yaraya kompres yapılmalıdır. ‘

42. Veba ve daha başka salgın hastalıklar zamanında ondan gün boyunca sık sık içilmelidir. Çünkü o, veba çıbanlarını ve yumrularını, gırtlakta olmuş olsalar bile iyileştirir.

43.Geceleyin iyi uyuyamayan kişi, yatmadan önce ondan içmelidir. Sinirsel uykusuzluklarda, kalbin üstünde kompres yapılmalıdır.

44. Sarhoş kişi, iki yemek kaşığı dolusu şurupla hemen ayıltalabilir.

45. Bu şurubu sabahları ve akşamları alanlar, başka bir iIaca gerek duymazlar. Çünkü o bedeni güçlendirir, sinirleri ve kanı tazeler, ellerin ve ayakların titremesini önler. Kısacası, tüm hastalıkları iyi eder. Beden dikleşir, yüz gençleşir ve güzelleşir.

***Şurubu, kesin alkol yasağı hallerinde günde bir çay kaşığı içerek başlamak ve sık sık böbrek ve karaciğer bölgelerinde kompres yapmak yerinde bir davranış olur. Belirti1en tüm ölçüler, biraz su veya bitki çayı ile inceltilerek kullanılmalıdır.

İÇİNDEKİLER:

Sarısabır, Ravent Kökü, Mirra, Cedvar, Centiyane, Domuzdikeni, Melekotu Kökü, Doğal Kafur, Sinameki, Eğir kökü, Besbase, Safran, Tarçın, Kakule, Tabii kanyak

KULLANIM BİÇİMLERİ:

Ağız yolu ile: Koruyucu olarak, sabah ve akşamları, yarım tatlı kaşığı ,inceltilmiş olarak alınır. Basit rahatsızlıklarda, günde 3 tatlı kaşığı alınabilir. Ağır hastalıklarda ise, günde 2-3 yemek kaşığı alınmalıdır. Bir yemek kaşığı dolusu şurup, 1/8 litre bitki çayı ile inceltilerek, her yemekten önceki ve sonraki yarım saat süresince yudumlanarak içilmelidir. Şurup ağız yoluyla alındığında süt içi1memelidir.

Kompres: Kompres yapılacak bölgeye önceden zeytinyağı veya kantaron yağı sürülür. Uygun boyda bir bez parçası şurupla ıslatılır, sıvının fazlası sıkılır ve nemli bez hasta bölgeye yatırılır. Üstü bir naylon parçası ile örtülür ve hepsi, büyükçe bir bez veya sargı bezi ile sağlamca tespit edilir. Kompres süresi duruma göre 2-4 saat olabilir ama gece boyunca da sürebilir. Süre sonunda bez naylonun içinde dürülür, hava almaması sağlanır. Bez biraz ıslatılarak tekrar tekrar kullanılabilir. .

Kullanıcı Yorumları

Konu altına yorum yapabilir, görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Başak: bende anneme almıştım ve cok dinçleşti ve tansiyonu düzeldi myucize gerçekten

Meral: yurt dışında isveç iksiri çok tutulan gerçekten faydası görülen bir dogal kurtarıcıdır japonyada aynı şekil tamamen inanıyor ve onaylıyorum altarnatif tıbbın sag kolu evet

Güngör: isveç ixsiri gercekten mucize.ben bel fıtığı hastasıyım.eniştemde sinüzit. eniştem de aynı gun cok buyuk gelişmeler oldu. nefes almaya basladı burnundan.yengem şişliklerden kurtuldu. gercek lerini kullanmanızı oneririm.

İsveç Şurubu İçeriği

İsveç Şurubu İçeriği

Türkçe
Almanca
Latince
Miktar
Besbase
Muskatblüte
Myrıstıcae arıllus
1g
Cedvar
Zitwerwurzel
Curcuma zedoria
5,5g
Centiyane
Enzianwurzel
Gentiana lutea
3,5g
Domuzdikeni
Eberwurzel
Carlina acaulis
2g
Eğir kökü
Kalmuswurzel
Acorus calamus
9g
Kafur
Campher
Cinnamomum camphera
1g
Kakule
Kardamomen
Elettaria cardamomum
0,5g
Melekotu kökü
Angelikawurzel
Angelica archangelica
6,5g
Mirra
Myrrhe
Commiphore molmol
7g
Ravent kökü
Rhabarberwurzel
Rheum palmatum
9g
Safran
Safran
Crocus sativus
0,1g
Sarısabır
Aloe
Aloe ferox miller
10g
Sinameki
Sennesblaetter
Cassia angustifolia
1g
Tarçın
Zimt
Cinamomum Zeylanicum
1g

İsveç Şurubu Nerelerde Kullanılır ?

– Mide krampları ve kolit ağrılarında, 1-2 yemek kaşığı dolusu, sek olarak veya aynı miktarda suyla inceltilerek, bir kerede içilir.

– Fazla alkol kullanıp, ağır yemeklerle midenin zorlanmış olduğu bir gecenin sonunda veya sabahında, 1-3 yemek kaşığı şurup, sek olarak veya aynı miktar suyla inceltilerek bir kerede içilir. En geç 1-2 dakika içinde rahatlama başlayacaktır.

– Mide ve bağırsaklarda biriken gazların dışlanmasını sağlar. Papatya, rezene veya nane çaylarına 2-3 tatlı kaşığı eklenerek içilir.

– Safrakesesi ağrılarını dindirir. Safrakesesi bölgesine ayrıca kompres uygulanmalıdır. -Romatizma ağrılarına karşı, günde 3-4 kere, 1 tatlı kaşığı dolusu şurup, bitki çaylarına eklenerek alınır ve ağrılı bölgelere ayrıca friksiyonlar veya kompresler uygulanır.

– Kan temizliği için, 2-3 haftalık kürler uygulanır. Günde 3-4 kere, yarım veya bir tatlı kaşığı şurup, ısırganotu civanperçemi eşit karışımının çayına eklenir.

– Uykusuz kişiler, yatmadan yarım saat önce, örneğin mayıs papatyası veya kediotu kökü çayına 1 tatlı kaşığı ekleyerek almalıdırlar. Sinirsel kökenli uykusuzluklarda kalp bölgesine friksiyonlar yapılabilir.

– Sarhoş kişi, 2-3 yemek kaşığı dolusu şurubu sek olarak bir kerede içtikten kısa süre sonra kendine gelebilir. Şurubu sabah akşam kullananlar başkaca ilaca gerek duymayabilirler. Çünkü o bedeni güçlendirir. Kısacası, bedeni hastalıklara karşı güçlü kılar (bağışıklık sistemini güçlendirir), yüzü gençleştirir ve güzelleştirir.

– Gırtlak, yutak ve dişeti iltihaplarında, dişeti çekilmesi ve kanamasında, gerçekten de çok başarılıdır. Sek olarak veya aynı miktarda suyla inceltilerek bir yudum alınır ve ağzın içinde elden geldiğince uzun süre dolaştırılır. Sonra üstüne bir yudum su daha alınarak gargaralar yapılır ve yutulur. Bu tedavi, dişetini sağlıklı tutmak için bir önlem olarak, örneğin haftada bir kere uygulanabilir. Dişeti rahatsızlıkları fark edildiğinde, bazen çok geç kalınmış olabiliyor! Şurup dişleri sarartabileceği için, kullanımdan kısa bir süre sonra dişler fırçalanmalıdır.

– Diş ağrılarında da aynı tedavi uygulanır. Ama dişetine şurup kompresi yapılmamalıdır, çünkü uzun süreli bir kompres dişetini tahriş edebilir ve hatta yakabilir! Çalkalamalar yeterlidir.

– Kulak ağrısı, dışkulak yolunda sivilcelenme veya kabuklanma ve kulak uğultusuna karşı, şurupla nemlendirilmiş küçük bir pamuk parçası kulak yoluna sokulur ve uzunca bir süre(gece boyunca) etkilemeye bırakılır. Ama alkolün kulak yolunu kurutmaması için, önceden, zeytinyağına batırılan küçük parmağı kulak yoluna sokmak doğru olur.

– Burun içindeki kabuklanmalar, şurupla ıslatılan bir pamukla sık sık nemlendirilir. Kabuk kısa sürede düşer ve yara iyileşir.

– Arı, böcek ve sivrisinek ısırıklarına karşı, o bölgeye hemen kompres yapılacak olursa, şişmez, kızarmaz, kaşınma olmaz ve acı hemen diner. Bu tür ısırıklara karşı önlem olarak, ısırılabilecek bölgelere önceden şurup sürülürse, sinekler ve arılar sizi ısırmayacaklardır!

– Kazalar sonunda oluşan kanamalara ilk yardım olarak, hemen bol şuruplu bir kompres yapılacak olursa, hastaneye ulaşana kadar kanama durmuş olabilir.

– Eziklerde, örneğin otomobil kapısına sıkışan parmağa hemen bir kompres yapılacak olursa, ağrı diner, parmak morarmaz, şişmez ve tırnak düşmez.

– El ve ayak bileklerinin burkulmasında veya çarpmalarda oluşan şişlikler, yapılan kompresler sayesinde birkaç saat içinde veya bir gecede iner, ağrılar ise çok kısa sürede diner.

– Basit yanık ve haşlanmalarda veya güneş yanıklarında ilkyardım olarak şurup sürülür veya kompresler yapılırsa, acı diner, deri altında su toplanmaz, yani deri ölmez. Ama bunun için, deri yatışana kadar sık sık şurupla nemlendirilmeli ve ayrıca aynısafa merhemi kullanılmalıdır.

– Dudak uçukları, çatlaklar, iltihaplı sivilceler ve gelişme aşamasındaki çıbanlar sık sık şurupla nemlendirilir veya kompres uygulanırsa, gelişmelerini tamamlayamadan yok olurlar. Ama eğer bir çıban oluşma aşamasını tamamlamışsa, iltihabı dışa akıtmak için, örneğin kara merhemle(ihtiyol merhemi) ve sıcak kompreslerle olgunlaştırılmalıdır. İltihap dışarı aktıktan sonra uygulanan şurupla çıban kısa sürede kuruyacaktır.

– Akıntılı nezlelerde, 1/5 oranında suyla inceltilen şurup buruna iyice çekildiğinde, akıntı hemen durur ve tıkalı burun açılır. Şurubun kokusunun buruna çekilmesi de rahatlatıcıdır.

– Her tür eski ve yeni yara, beyaz şarapla temizlenip, şurupla kompres uygulandığında, iltihaplanma sona erer ve yara kısa sürede kapanır.

– Nasırların üstüne, 3-4 gün boyunca canlı tutulan kompresler uygulanır. Sonunda nasır kendiliğinden düşer veya köküyle birlikte çekip çıkarılabilir.

– Tüm spor sakatlanmalarında, iç kanamayı ve şişmeyi önlemek için, ıslak kompresler biçiminde kullanılmalıdır.

İsveç Şurubu Faydaları

İsveç Şurubu Faydaları

İsveç Şurubunun Faydaları :

1.İsveç Şurubu Eğer o sık sık koklanır, koku burundan çekilirse, ense kökü onunla nemlendirilir ve onunla ıslatılmış bir bez kafanın üstüne koyulursa, ağrılar ve baş dönmeleri yok olur, bellek ve beyin güçlenir.

2..İsveç Şurubu Çiçek hastalığı ve her türlü egzamalar, burundaki veya bedenin herhangi bir yerindeki kabuklar, şurupla sık sık nemlendirildiklerin de yok olurlar.

3..İsveç Şurubu Diş ağrılarında, biraz suyun içine bir yemek kaşığı dolusu şurup karıştırılır ve bu sıvı bir süre ağızda tutulur veya ağrıyan diş bir pamukla ıslatılır. Ağrı diner ve çürük iyileşir.

4..İsveç Şurubu Dildeki kabarcıklarda veya daha başka rahatsızlıklarda, şurupla sık sık nemlendirildiğinde, kısa sürede iyileşme görülür.

5..İsveç Şurubu Eğer gırtlak hasta veya yaralı ise bu yüzden yiyecek ve içecek rahat yutulamıyorsa sabah, öğlen ve akşamları şuruptan alınır ve yavaş yavaş yutulur. Gırtlağın ateşi azalacak ve yara iyileşecektir.

6..İsveç Şurubu Mide kramplarında, bir yemek kaşığı dolusu alınmalıdır.
Devamını Okumak için Tıklayın »

İsvec Şurubu Nedir

İSVEÇ ŞURUBU NEDİR?

Acı madde içerikli bitkilerin alkol-su karışımında açığa çıkmasıyla elde edilen bu acı şurubun reçetesi, İsveçli Dr. Samst’ın ölümünden sonra, geride bıraktığı notların arasında bulunmuştur. Dr. Samst, 104 yaşında sağlıklı bir kişiyken, attan düşerek ölmüş. Bilindiği kadarı ile Samst ailesinin fertleri, kuşaklar boyunca hep sağlıklı ve uzun ömürlü olmuşlar.

Bu sağlık iksirini, Avusturyalı Bayan Mari Treben, Tanrı’nın Eczanesinden Sağlık adlı kitabıyla 1980’li yıllarda topluma tanıtmıştı. Türkçeye çevrilen kitap 1984’te yayımlandıktan kısa bir süre sonra İsveç Şurubu (Schweden Bitter) ülkemizde de tanınmaya başladı. Onun inanılması zor başarılarına sürekli olarak tanık olmuş olan binlerce aile, onsuz bir yaşamı düşünemiyorlar artık.

Alman Dr.Ecz.Theiss, drog katkılarının bazılarını değiştirip, drog çeşidini de zenginleştirerek, şurubu daha da etkili kılabilmeyi başarmıştır. Reçetedeki droglar, 2-3 litrelik geniş ağızlı bir şişeye koyulur, üstüne 1,5 litre, 30-40 derecelik kanyak veya votka veya rum veya etil alkol-su karışımı eklenir. Şişe 2 hafta boyunca, günde 2-3 kere çalkalanarak, güneşte veya sıcak bir ortamda ağzı kapalı olarak bekletilir. Süre sonunda, kullanılacak kadarı dört kat tülbentten birkaç kere geçirilerek tortularından iyice arındırılır ve koyu renkli şişelere aktarılır. Büyük şişedeki posalı şurup ise serin ve loş bir ortamda bekletilir.

Bekleme süresi arttıkça etkinliği de artar. Böylece, bu eşsiz iksire yıllar boyunca sahip olunabilir. Dikkat edin! Şurup kumaşta leke yapıcıdır!

İsvec Şurubu Detaylı Bilgi

Acı madde içerikli bitkilerin alkol-su karışımında açığa çıkmasıyla elde edilen bu acı şurubun reçetesi, İsveçli Dr. Samst‘ın ölümünden sonra, geride bıraktığı notların arasında bulunmuştur. Dr. Samst, 104 yaşında sağlıklı bir kişiyken, attan düşerek ölmüş. Bilindiği kadarı ile Samst ailesinin fertleri, kuşaklar boyunca hep sağlıklı ve uzun ömürlü olmuşlar. Bu sağlık iksirini, Avusturyalı Bayan Mari Treben, Tanrı’nın Eczanesinden Sağlık adlı kitabıyla 1980’li yıllarda topluma tanıtmıştı. Türkçeye çevrilen kitap 1984’te yayımlandıktan kısa bir süre sonra İsveç Şurubu (Schweden Bitter) ülkemizde de tanınmaya başladı. Onun inanılması zor başarılarına sürekli olarak tanık olmuş olan binlerce aile, onsuz bir yaşamı düşünemiyorlar artık.


Devamını Okumak için Tıklayın »

Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?