Arşiv Temmuz, 2013

İsveç Şurubu İçerisinde Bulunan Melekotu

İsveç şurubu tüm dünyaca kullanılan oldukça ünlü bir şuruptur. Bir çok hastalığın tedavisinde destek olarak kullanılmakta ve çok olumlu sonuçlarİsveç şurubu vermektedir. İsveç şurubu bir çok yararlı bitkinin özenle hazırlanması sonucunda üretilmektedir, peki bu bitkilerin ne gibi faydaları vardır ve ne gibi hastalıkların tedavisinde destek olarak kullanılmaktadır? Biz bu yazımızda İsveç şurubunun içerisinde bulunan melek otunun faydalarından bahsedeceğiz.

Melek otu özellikle uzak doğuda regl ağrıları ve düzensizliği için kullanılmakta olan bir bitkidir. Kan basıncını dengelemek ve kalp hastalıklarına karşı koruma sağlamak amacıyla da kullanılmaktadır. Melek otunun menopozdaki kadınların sıcak basması ve diğer belirtileri yumuşatmak için kullanıldığı da bilinmektedir. Sindirim sistemini rahatlatıp, gaz sıkışmasını engellediği bilinmektedir. Sinirleri rahatlatır, kasılmalara karşı etkilidir. Cinsel anlamda kişilere istek verir, güçlü bir afrodizyaktır. Astım ve bronşite fayda göstermekte ve ishalin kesilmesinde fayda göstermektedir. Üstelik romatizma ağrılarının azalmasının da etkilidir.

Melek otu idrar yolları üzerinde de idrar söktürücü olarak fayda göstermektedir. Bunun yanında balgam söktürücü ve terletici olarak  da kullanılabilmektedir.  Agresiflik ve uykusuzluk hallerinde de yardımcı özellik göstermektedir. Bu otun da içinde bulunduğu İsveç şurubu bir çok açıdan bir çok hastalığın iyileşmesinde destek olmaktadır. Kullanan kişilerin gördüğü faydalar ve memnuniyetleri nedeniyle de İsveç şurubu oldukça önemli bir yerde bulunmaktadır.

Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?