İsveç Şurubu ile Alzheimer’e Karşı Bitkisel Çözüm

Neyse ki, bu yıkıcı hastalıkla mücadelede kurt ayağı ile birlikte umut vaat eden başka birkaç bitki daha var.
Biberiye (Rosmarinus officinalis): Bazı kanıtlar, alzheimere son derece reaktif oksijen moleküllerinin (serbest radikallerin), vücutta meydana getirdiği oksidatif hasarların neden olduğunu göstermektedir. Eğer bu doğruysa, bunu çözümü biberiye de olabilir. Biberiye bünyesinde, serbest radikalleri yok eden birkaç düzine kadar antioksidan barındırır. Bu antioksidanlar arasında en etkili olanı biberiye asididir.

Biberiye aynı zamanda, asetilkolin bozulmasını önlediği söylenen, en az yarım düzine daha bileşik ihtiva etmektedir. Aromaterapistler alzheimere karşı biberiye yağı kullanılmasını tavsiye ediyorlar (Aynı zamanda melisa, rezene ve ada çayı yağlarını da öneriyorlar.)
Biberiye, hafıza güçlendiricibir bitki olarak oldukça uzun bir geçmişe sahiptir. Aynı şekilde isveç şurubu kullanarakta  hafızanızı güçlendirebilirsiniz. Birçok faydasının olduğunu bildiğimiz isveç şurubunu alzheimer hastalığı içinde kullanabiliriz. Bu yüzden hatırlatan bitki olarak da anılır. Umuyorum ki biberiyeli şampuan, biberiye çayı ya da banyo küvetimize koyacağımız bir miktar biberiye, alzheimer ile yapılan savaşta tacrine ya da hüperzin ile benzeretkiye sahip olacaktır.
Bunun en iyi yanı da, biberiyenin bu formlarının tamamının güvenli ve keyif verici oluşudur.

Be Sociable, Share!

Bu yazıyı beğendiniz mi aşağıdaki yorum bölümünden yorum ekleyin ve cevaplayalı.

Yorumlar

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?